Lietuviškai 

D.U.K

1. Kaip apskaičiuoti šildytuvo, reikalingo apšildyti tam tikro ploto patalpą, galingumą?
Šildytuvo, reikimo apšildyti tam tikro dydžio patalpas, galingumas skaičiuojamas pagal formulę:  

 

 

 

O, paprasčiau, preliminariai galima skaičiuoti ne mažiau negu 50 Watų šildytuvo galingumo vienam m² patalpos, kai lubų aukštis iki 3,0 metrų, langų plotas yra iki 8% patalpos ploto, yra tik viena išorinė siena ir patalpa yra gerai apšiltinta.
Jeigu norite gauti tikslesnius skaičiavimus, kreipkitės į mūsų įmonės specialistus el.paštu info@susilk.lt ir mes pagal Jūsų patalpų planą nemokamai pateiksime tikslų pasiūlymą.

2. Kaip valdomas temperatūrinis režimas?
Temperatūrai patalpoj valdyti reikalingas termoreguliatorius, kuris perkamas atskirai nuo šildytuvo. Priklausomai nuo Jūsų poreikių termoreguliatorius gali būti neprogramuojamas ir programuojamas.
Neprogramuojamas -
palaiko vienodą nustatytą temperatūrą visą parą su tikslumu ± 0,5°C.
Programuojamas - gali palaikyti skirtingą temperatūrą skirtingomis valandomis. Tai naudinga, jei būna toks laikotarpis, kai nėra tikslo šildyti patalpą ir galima palaikyti mažesnę nei paprastai temperatūrą. Tai atvejai, kai Jūs naktį miegate, išeinate visai dienai į darbą, savaitgali išvažiuojate į sodo namelį ir pan. Tokiu atvėju termoreguliatorių tik reikia vieną kartą tinkamai suprogramuoti ir jis veiks pagal nustatytą programą be Jūsų įsikišimo tuo pačiu taupant energiją šildymui.
Jūsų žiniai - sumažinus temperatūrą patalpoje tik 1°C sutaupoma net iki 6% elektros energijos šildymui.
Didelį termoreguliatorių pasirinkimą rasite mūsų puslapyje.

3. Iš ko susideda infraraudonųjų spindulių šildymo plokštė?
Pagrindinės infraraudonųjų spindulių plokščių sudedamosios dalys yra šildymo elementas ir šilumą atspindintis bei nukreipiantis reikiama kryptimi ekranas.
Šildymo elementas pagamintas ir grafito nanovamzdelių ir sidabro miltelių mišinio. Elektros srovė, tekant per grafito ir sidabro mišinį įkaitina pastarąjį maždaug iki 100°C. Ekranas, esantis už šildymo elemento beveik nepraleidžia šilumos, koncentruoja ją ir nukreipia viena kryptimi. Plokščių galinis paviršius beveik neįšyla dėka kokybiškos šilumą atspindinčio ekrano medžiagos. Tik nuo atspindinčio ekrano šilumos laidumo priklauso infraraudonųjų spindulių plokščių naudingumo koeficientas, nes kuo labiau įšyla galinė pusė tuo daugiau šilumos išnaudojama ne patalpos, o lubų šildymui (dar galima sakyti - prarandama). Šildymo plokščių Ecora bei Izoterma darbinis paviršius yra pabarstytas kvarciniu smėlių, kurio grudeliai nukreipia šilumą įvairiom kryptim maždaug 45° kampu nuo šildytuvo paviršiaus. Tokiu būdu yra aprėpiamas didesnis plotas ir šiluma pasiekia visus patalpos kampelius.

4. Kiek metų tarnaus man infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės?
Infraraudonųjų spindulių plokštės buitinių patalpų šildymui plačiai pradėtos naudoti ganėtinai neseniai, maždaug nuo 1998-2000 metų, tad praktiškai nėra apskaičiuotas tarnavimo laikas.
Bet teoriškai paskaičiuota, kad patikimų gamintojų, tokių kaip Sakutus (ECORA), Izoterma, SunJoy IR plokštės tarnaus mažiausiai nuo 25 iki 50 metų. Kai kurių plokščių gamintojų (ECORA) vien garantinis laikotarpis yra 72 mėn. arba 6 metai. Kokybiškai pagamintas IR plokštės šildymo elementas praktiškai negali sugęsti, nes jame nėra judančių dalių ir susidėvinčių elementų. Šildymo elementas veikimo metu įkaista tik iki 100°C, o esant tokiai temperatūrai jo komponentai, nei grafitas, nei sidabro milteliai nepraranda savo savybių ir gali tarnauti "amžinai".

5. Kokia yra infraraudonųjų spindulių plokštės darbinio paviršiaus temperatūra veikimo metu?
Veikimo metu infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės paviršius įkaista beveik iki 100°C. Esant tokiai temperatūrai nedega dulkių dalelės (neatsiranda pašalinių kvapų), nedeginamas deguonis (nesausėja ir "nesunkėja" oras). Bet tokios temperatūros užtenka, kad prisilietus pajausti stiprų karšti, o kartais net nusideginti. Todėl, taip pat ir saugumo sumetimais, siūloma montuoti šildymo plokštės tik ant lubų!

6. Koks yra infraraudonųjų spindulių šildymo plokščių veikimo principas?
Infraraudonųjų spindulių šildymo plokščių veikimo principas panašus į saulės veikimą: jos sukuria šiluminius spindulius, kuriuos sugeria kietieji kūnai (baldai, grindys, sienos, žmogaus kūnas). O vėliau pradeda šilti baldai, sienos, grindis ir atiduoda šiluma supančiam orui. Gaunamas toks pats šiluminis efektas, kuri sukuria saulė.
Mokslininkų fizikų buvo atliktas bandymas, kai dvejose vienodo dydžio patalpose buvo po 5 žmonės vienodai šiltai apsirengę. Vienoje patalpoje buvo pašildytos sienos iki +22°C, bet oro temperatūra buvo palaikoma apie 0°C, kitoje patalpoje oro temperatūra buvo apie 22°C, o sienos buvo šaltos (apie 0°C). Po 2 valandų žmonės patalpoje su šiltu oru (+22°C)jautėsi labai sušalę ir net drebėjo, o ten kur buvo šiltos sienos (+22°C) ir oro temperatūra apie 0°C jautėsi puikiai ir nejautė šalčio.
Panašus bandymai būna ir natūralioje aplinkoje, kai karšta vasaros dieną saulė taip prišildo patalpų sienas, kad naktį, kai oras atvėsta, net ir atidarius langus ir ilgai vėdinant patalpą vistiek joje būna šilta, nors oro temperatūra nukrenta iki 15 - 18°C.

7. Ar nekenkia infraraudonieji spinduliai būsimai mamai ir jos būsimam kūdikiui?
Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės visai nekenkia nei būsimai mamai, nei jos būsimam kūdikiui. Gimus neišnešiotam kūdikiui, jis yra laikomas inkubatoriuje, kur jo kunelio temperatūrai palaikyti jau labai ilgą laiką naudojami infraraudonųjų spindulių šildytuvai. Infraraudonieji spinduliai netgi yra naudingi ir nėščioms moterims ir visiems kitiems žmonėms, nes leidžia išvengti saulės spindulių bado žiema ir skatina žmogaus organizmą gaminti vitaminą D.

8. Kokio stiprumo šviesą skleidžia IR spindulių plokštes ir ar netrukdo tai nakti miegoti?
Infraraudonųjų spindulių šildymo plokšte visai neskleidžia jokios šviesos (taip pat nei garso, nei kvapo), o tik jaukią, ekologišką, draugišką aplinkai ir žmonėms šilumą.
Kitaip yra su infraraudonųjų spindulių halogeniniais lauko šildytuvais, kurie kartu su šiluma skleidžia ir raudoną (oranžinę) šviesą. Bet tokie šildytuvai netinka naudoti patalpų šildymui, nebent trumpam pašildymui, pvz. atvažiavus į nešildytą sodo namelį žiema ir kol kūrenamos krosnys, galima patalpas pašildytu šviečiančiu infraraudonųjų spindulių šildytuvu.

9. Ar galima montuoti IR plokštes ant sienų ir lubų iškaltų plastikinėmis dailylentėmis?
Kadangi, kaip jau buvo minėta anksčiau, IR spindulių šildymo plokščių galinė pusė beveik nei kiek neįšyla ir jos temperatūra dažniausiai būna apie 25-35°C. Esant tokiai temperatūrai, akivaizdu, kad šildymo plokštę galima montuoti praktiškai ant bet kuriuo paviršiaus, tame ir ant plastikinio bei medinio.

10. Ar saugu yra IR spindulių šildymo plokštes palikti ilgam veikiančias ir be priežiūros?
Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės yra pritaikytos patalpų nuolatiniam šildymui. Plokščių darbinis paviršius įšyla daugiausiai iki 100°C, o esant tokiai temperatūrai niekas užsidegti negali. Jei su plokštėmis naudojamas termoreguliatorius, tai plokštės veikimo laikas yra apie 10 minučių per valandą arba apie 5 val. per parą. Tad visiškai saugu yra palikti tinkamai sumontuotas veikiančias plokštes ilgam ir be priežiūros.

11. Ar tiks IR spindulių šildymo plokštės biuro šildymui, kai jo plotas apie 80 m²?
Viena galingiausia šildymo plokštė (pagal ES direktyvų reikalavimus EN 60335-1:02 su pakeitimais EN 60335-2-30:03- infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės maksimalus galingumas gali būti 1000 Watų) gali apšildytu iki 20 m² plotą. Bet esant reikalui, didesnėje patalpoje galima sumontuoti kelias šildymo plokštes prijungiant prie vieno termoreguliatoriaus.

12. Ar galima IR plokšte pastatyti ant kėdės įrėmus į sieną?
Infraraudonųjų spindulių šildymo plokštes galima naudoti tik tinkamai sumontavus ant lubų arba tam tikrais atvejais - ant sienos. Griežtai draudžiama eksploatuoti nesumontuotą plokštę.

13. Ar galima IR spindulių šildymo plokštę palikti įjungta visai dienai be termoreguliatoriaus?
Šildymo plokštę galima palikti įjungta ir be termoreguliatoriaus bet kuriam laikotarpiui. Kadangi veikimo temperatūra nėra aukšta, plokštė negali nei perdegti nei kitaip sugęsti. Bet mes nesiūlome to daryti taupumo sumetimais - plokštė sumontuota su termoreguliatoriumi veikia apie 5 val. per parą, o be termoreguliatoriaus 24 val. per parą sunaudojant iki 6 kartų daugiau elektros energijos.Naujienos, AKCIJOS